Tatil HizmetleriTatil Hizmetleri
Şifremi unuttum

Makedonya Turu Ramazan Bayramı Özel

Tur Bilgisi

7 Gece 8 Gün
Onur Havayolları İle Vizesiz
Şok Promosyon
Ohrid Başlar
269 € ‘den itibaren

Tur Programı

1. Gün ISTANBUL –OHRİD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Tatil.com kontuarı önünde saat 11:00 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları tarifeli 8Q671 seferi ile Saat 13:40’da Ohrid’e hareket. Saat 14:10’da varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Ohrid şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Otele hareket, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimiz için extra Struga turu. Geceleme Ohrid’deki otelimizde.

Ekstra Tur: Struga Turu : 10 Euro

Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

2. Gün OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz St. Naum ve Ohrid tekne turumuza katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından 1 saat sürecek Ohrid gölü tekne turumuzu yapacağız. Tur dönüşü otelimize hareket. Geceleme otelimizde..

3. Gün OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman.. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Resne – Manastır turumuza katılabilirler(50 Euro). Bu turumuzda ilk durağımız Resne. İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola)’ hareket ediyor ve kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Ulu Önder Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Rehberimizin belirteceği saatte Ohrid’e hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Makedon Gecesi turuna(45 Euro) katılabilirler. konaklama otelimizde.

4. Gün OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan baştanbaşa Arnavutluk (Elbasan – Tiran – Durres) turumuza katılabilirler. (50 Euro) geceleme otelimizde.

5. Gün OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman.Gün boyunca şehri keşfedebilirsiniz.

 

 

24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti

0850 840 80 60 0312 430 40 20