Tatil HizmetleriTatil Hizmetleri
Şifremi unuttum

İstanbul Çıkışlı Klasik Kapadokya Turu

Tur Bilgisi

3 Gece 4 Gün
Son Kayıt 10 MAYIS !
İstanbul-Ankara Çıkışlı
499 TL ‘den başlayan fiyatlarla

Tur Programı

1. Gün GRUP OLUŞUMU ve HAREKET

20.00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu 21.00 Zeytinburnu Metro İstasyonu yanı İSPARK otoparkı 2 2.00 Harbiye Ofis Önü 23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 23.15 Kartal Köprüsü 23.30 Çayırova McDonald`s 23.55 İzmit Halk Evi Önü Siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 477 km

2. Gün TUZ GÖLÜ – IHLARA VADİSİ – KAYMAKLI YERALTI KENTİ-PAŞABAĞ-DERVENT-ÜRGÜP

Sabah 04.30`da Ankara`dan katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra Aksaray istikametinde devam ediyor ve TUZ GÖLÜ`nü Panoramik olarak görüyoruz. Aksaray`da alacağımız serbest sabah kahvaltısının (extra) ardından IHLARA VADİSİ`ne doğru yola koyuluyoruz, 3268m yüksekliğiyle HASAN DAĞI bütün heybeti ve güzelliğiyle bize eşlik ediyor. Erken Hristiyanlar tarafından yaşam ve gizlenme alanı olarak kullanılmış olan bu vadide, AĞAÇALTI KİLİSESİ ve YILANLI KİLİSE`yi rehberimizin fresk konuları ile ilgili detaylı anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda vadide kısa bir doğa yürüyüşü yapabilir ve vadideki muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. ( Vadiye iniş ve çıkışlarda yaklaşık 400 basamaktan oluşan merdiven kullanılmaktadır. Vadiye inmek istemeyen misafirlerimiz müze girişinde yer alan bekleme alanında yada kafeteryada bekleyebilirler.) Vadide geçirdiğimiz bu keyifli dakikaların ardından turumuzun en ilgi çekici ziyaret noktalarından KAYMAKLI YERALTI KENTİ`ni ziyaret ediyoruz. Yeraltı yerleşiminde ahır,erzak depoları,şaraphane,havalandırma bacaları, yaşam alanları, yemekhane gibi bölümleri geziyoruz. Bu unutulmaz gezinin ardından Öğle yemeğimizi alıyoruz. (extra) Öğle yemeğini takiben ziyaret edeceğimiz bir ÇANAK-ÇÖMLEK atölyesinde bu köklü el sanatı ile bilgileri alıyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Bölgenin sembolü haline gelmiş peri bacalarının en yoğun olarak bulunduğu PAŞABAĞ vadisinde bu volkanik oluşum sürecini rehberimizden dinledikten sonra kışın ayrı bir güzelliğe bürünen peri bacalarının arasında yürüyüş yapıyor ve bu eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Hemen sonrasında DERVENT vadisine geçiyor ve Napoleon`un Şapkasına, Deveye, Deniz aslanlarına vs. vs benzeyen peri bacalarını fotoğraflıyoruz. Daha sonra Ürgüp yerleşimini panoramik olarak görüp Ürgüp merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Aksaray’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Nevşehir’de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

Konaklama: Floria Hotel vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 358 km

3. Gün ÜÇ GÜZELLER – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TÜRK GECESİ

Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde ekstra olarak düzenlenecek balon turuna katılabilirler 100€ . Balon turu için hareket saatleri mevsime bağlı olarak değiştiği için detaylar rehberimiz tarafından aktarılacaktır. Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kapadokya bölgesinin en meşhur peri bacalarından olan 3 GÜZELLER PERİ BACALARI`nı fotoğraflıyoruz. Sonrasında kayalara oyulmuş onlarca güvercin yuvasının bulunduğu GÜVERCİNLİK VADİSİ`ni ve bölgenin savunma sistemi bakımından hayati öneme sahip UÇHİSAR KALESİ ve Uç Hisar yerleşimini panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra, yöreye özgü sütle kavrulmuş kabak çekirdeğini tadıyoruz. Sonrasında ONYX atölyesi ziyaretimizde Onyx taşının işlenme aşamaları ile ilgili bilgileri alıyoruz, dileyen misafirlerimiz hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Öğle yemeğimizi, tamamı doğal kayaya oyulmak suretiyle yapılmış Uranos restaurant`ta aldıktan sonra bölgeye gelen hem yerli hem yabancı ziyaretçilerin muhakkak ziyaret ettiği GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ`ni rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonrasında biraz dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alıncaktır.

Öğle Yemeği: Tamamı doğal kayaya oyulmak suretiyle yapılmış Uranos restaurant`ta (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde ekstra olarak düzenlenecek balon turuna katılabilirler (275 tl) ve akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği türk gecesi organizasyonuna katılabilirler. (60 tl)

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 50 km

4. Gün ÇAVUŞİN-AVANOS-HACI BEKTAŞ-I VELİ DERGAHI DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben ilk olarak bölgede 1960 yıllar itibarı ile afet bölgesi ilan edilerek boşaltılmış bir çok yerleşim alanından biri olan Çavuşin köyünü geziyoruz. Sonrasında dünya çapında ün yapmış olan Türk Halı Kilim Dokumacılığı`nı tanımak üzere Bazar 54 Halı atölyesini ziyaret ediyoruz. Devamında alacağımız öğle yemeği (ekstra) sonrasında Gülşehir üzerinden Hacı Bektaş`a geçiyoruz.HACI BEKTAŞ-I VELİ DERGAHI`nda 3`ler Çeşmesi,Aslanlı Çeşme, Matbah, Meydan Evi, Nadar Avlusu ve Huzur-u Pir gibi bölümleri rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaştıktan sonra sınırsız TATİL.COM ikramları eşliğinde Kırşehir-Keskin-Kırıkkale güzergahı üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka TATİL.COM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz. Hoşçakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe oalrak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 780 km

24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti

0850 840 80 60 0312 430 40 20