Tatil HizmetleriTatil Hizmetleri
Şifremi unuttum

İstanbul Çıkışlı Ege Akdeniz Turu

Tur Bilgisi

6 Gece 7 Gün
Son Kayıt 20 MAYIS !
Kesin Kalkışlı
Her Pazar Hareket
İstanbul Çıkışlı
877 TL’den itibaren

Tur Programı

1. Gün GRUP OLUŞUMU ve HAREKET

1.Gün Pazar : 20.00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu 21.00 Zeytinburnu Metro İstasyonu yanı İSPARK otoparkı 22.00 Harbiye Ofis Önü 23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 23.15 Kartal Köprüsü 23.30 Çayırova McDonald`s 23.45 İzmit Halk Evi Önü siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından aldıktan sonra sınırsız TATİL.COM ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün KÖPRÜLÜ KANYON – RAFTİNG – ASPENDON – ANTALYA

2.Gün Pazartesi: Yolculuğumuz esnasında Pamukova ve Afyon yakınlarında vereceğimiz molaların ardından Antalya`ya ulaşıyor ve dileyen misafirlerimizin EKSTRA olarak katılabileceği keyifli bir aktivite olan rafting ile tur programımıza başlıyoruz. Adını Selge antik kenti ile ticaret yolunu bağlamak üzere yapılmış Antik Roma Köprüsünden alan Köprüçayı üzerinde, 7`den 70`e bütün misafirlerimizin rahatlıkla katılabileceği rafting programı, öncelikle profesyonel eğitmenlerden malzeme kullanımı ve uyulması gereken kurallara ilişkin bilgilendirme ile başlıyor. Sonrasında Köprüçayının muhteşem doğası içerisinde her botta profesyonel bir kaptan eşliğinde 2+ zorluk derecesine sahip parkuru tamalıyoruz. Rafting esnasında vereceğimiz yüzme ve fotoğraf molaları ile birlikte yaklaşık 3 saatlik bu macerayı tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Antik tiyatrolar içerisinde günümüze en iyi durumda ulaşmış olan ve halen aktif olarak kullanılmaya devam eden Aspendos tiyatrosunu ziyaret ediyor ve hem Aspendos antik kenti hemde tiyatronun mimarisi ile ilgili bilgileri rehberimizden alıyoruz. Antik kent ziyaretimizi takiben otelimize geçiyor ve konaklıyoruz.

Mola Noktaları : Belekoma tesisleri – Afyon Kolaylı Tesisleri

Öğle Yemeği : Rafting esnasında asma yaprağında alabalık Rafting : Öğle yemeği dahil 60 tl

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır tur ücretine dahildir.

Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz EKSTRA olarak katılabileceği keyifli bir aktivite olan rafting ve rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Antalya gece turuna katılabilirler.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 182 km

Konaklama: 3* veya 4* Antalya Otelleri

3. Gün KALKAN-KAŞ-KEKOVA-SİMENA-BATIK ŞEHİR-KAPUTAŞ PLAJI-SAKLIKENT-FETHİYE

3.Gün Salı : Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısını takiben Antalyadan ayrılarak Kemer-Finike-Demre üzerinden yolculuğumuza devam ederken rehberimizden Pamfilya bölgesi ile bilgileri alıyoruz. Sonrasında 1.TEKNE TURU`muza başlamak üzere Üçağız`a ulaşıyor ve teknemize biniyoruz. Tekne turumuzda vereceğimiz yüzme molalarında Akdeniz`in eşsiz güzellikteki koylarının tadını çıkarırken bir yandan da , karayolu ulaşımı bulunmayan Simena (Kaleköy), Batık Şehir (Dolichiste), Hamidiye Koyu ve Hamidiye Kruvazörü ile ilgili bilgileri rehberimizden alıyoruz. Kekova körfezindeki tekne turumuzu tamamladıktan sonra Kaş-Kalkan ve Meis Adası ve Kaputaş plajı gibi noktalarda vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından rehberimizin Likya medeniyeti ve Likya kentleri ile ilgili anlatımları eşliğinde Saklıkent kanyonuna ulaşıyoruz. Kanyon da vereceğimiz serbest zamanda dileyhen misafirlerimiz Kanyon`un eşsiz doğası içerisinde doğa yürüyüşlerini yapabilir, Zipline, Bungee Jumping gibi heyecan dolu aktivitelere katılabilir yada Saklıkent`in buz gibi sularına ayaklarını sokarak içeceklerini yudumlayabilirler. Saklıkent ziyaretimiz sonrasında programımızı tamamlıyor ve otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kekova tekne turu esnasında Izgara Tavuk+ 5 Çeşit açık büfe soğuk meze 20 tl

Akşam Yemeği: Fethiyede bulunan otelimizde.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 296 km.

Konaklama: 3* veya 4* Fethiye Otelleri

4. Gün KAYAKÖY-ÖLÜDENİZ-KAUNOS-DALYAN-İZTUZU PLAJI-MARMARİS

4.Gün Çarşamba : Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yamaç paraşütü yaparak güne adrenalin dolu bu organizasyonla başlayabilirler. Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısını takiben ilk durak noktamız Rumlar tarafından Levissi olarak adlandırılan ancak mübadele sonrasında Batı Trakya ve Yunanistandan getirilen Türklerin yerleşim alanı olarak kullanmaması dolayısıyla terk edilmiş bir hayalet kasaba görüntüsündeki Kayaköy oluyor. Cumhuriyetimizin fikir babalarından biri olan Yunus Nadi`nin doğum yeri olan Kayaköy`ü rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Kayaköy gezimizi takiben dünyanın en eşsiz doğal güzelliklerinden bir olan Ölüdeniz`i görmek üzere Belcekız mevkine geçiyoruz. Ölüdeniz`de vereceğimiz uzun yüzme vakti ve serbest zaman sonrasında 2. TEKNE TURU`muzu gerçekleştirmek için Dalyan`a geçiyoruz. Dalyan merkezden bineceğimiz teknemiz ile Köyceğiz gölünü denize bağlayan kanal üzerinden İztuzu plajına hareket ediyoruz. Tekne yolculuğumuz esnasında Kaunos antik kenti nekropolünü (kaya mezarları) görerek rehberimizden Kaunos antik kenti tarhiçesi, Kaunos efsanesi gibi konularda bilgiler alıyoruz. Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanlarında biri olan İz Tuzu Plajında vereceğimiz uzun yüzme molasının ardından kanal kenarında bulunan restaurantımızda öğle yemeğimizi alıyor ve Marmaris`e doğru yola koyuluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Dalyan kanal turu esnasında restaurantımızda açık büfe olarak 25tl

Akşam yemeği: Otelde alınacaktır tur ücretine dahildir.

Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yamaç paraşütü yaparak güne adrenalin dolu bu organizasyonla başlayabilirler ve rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Marmaris gece turuna katılabilirler.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 150 km

Konaklama: 3* veya 4* Marmaris Otelleri

5. Gün AKAYAKA-GÖKOVA TEKNE TURU-AZMAK TEKNE TURU-BODRUM

 

5.Gün Perşembe : Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Yakın tarihimizin en önemli karakterlerinden biri olan, şair,edebiyatçı, yazar ve mimar Nail Çakırhan`ın doğduğu ve aynı zamanda Ula evlerinin geleneksel özelliklerini ön plana çıkararak uyguladığı Mimarlık projesi ile Ağa Han mimarlık ödülüne layık görüldüğü Akyaka`da otobüsümüzden ayrılarak 3.TEKNE TURU`muz olan Gökova körfezi tekne turumuza başlıyoruz. Kuzey ucu Bodrum`a güney ucu Datça`ya kadar uzanan Gökova körfezinde, Gelibolu Adası, Zeytinli koy, Sedir Adası ( Kleopatra plajı), İnce Kum, Lacivert Koy, Akvaryum Koyu gibi noktalarda yüzme molaları verirken, rehberimizden hem körfez hakkında hemde Cedrai antik kenti, Yunan Mitolojisinde Denizler tanrısı kabul edilen Poseidon, Kleopatra ile Markus Antonius arasındaki aşk hikayesi gibi bir çok konuda bilgiler alıyoruz. Bu unutulmaz tekne turunun ardından adeta doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak çayı üzerinde yaklaşık 20 dakika sürecek olan 4. TEKNE TURU`muza başlıyoruz. Ördek, Su Samuru ve onlarca farklı çeşit balığı görüp fotoğraflayabileceğimiz bu tekne turundan sonra Akyakadan ayrılarak su tutabilme kapasitesi dolayısıyla Gökova`da bulunan bataklığın kurutulabilmesi için dikilmiş olup sonrasında bir sevgi yoluna dönüşen aşıklar yolunda kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Muğla-Yatağan- Milas güzergahını takiben Bodrum`a geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra olarak Gökova Tekne Turu esnasında (Izgara Tavuk/Köfte/Makarna/Salata/Meyve yada ana yemek olarak Çipura alternatifi ile, tercih edilecek mönüye bağlı olarak 20/25 tl`dir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır tur ücretine dahildir.

Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bodrum gece turuna katılabilirler.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 175 km

Konaklama: 3* veya 4* Bodrum Otelleri

6. Gün BODRUM-BAFA GÖLÜ-KUŞADASI

 

6.Gün Cuma : Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra 5. TEKNE TURU`muz olan Bodrum tekne turuna başlıyoruz. Tekne turu esnasında; Akvaryum Koyu, Bağla Koyu, Deve Plajı, Adaboğazı, Dalgıç Koyu yüzme molası vereceğimiz koylar. Tekne turu sonrasında akşam çaylarımızı Antik dönemde Latmos körfezi olarak adlandırılan ve Selene ile Endymon arasındaki mitolojik aşka ev sahipliği yapan Bafa gölü kenarında yudumladıkyan sonra Kuşadasına doğru yola koyuluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bodrum tekne turu esnasında teknede sunuluyor. Klasik Mönü (kişi başı 20 TL): Tavuk nugget ve köfte, salata, makarna, meyve Balık Mönü (kişi başı 25 TL): Çipura, salata, makarna, meyve

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır tur ücretine dahildir.

Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kuşadası gece turuna katılabilirler.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 155 km

Konaklama: 3* veya 4* Kuşadası Otelleri

7. Gün EFES-ŞİRİNCE-DÖNÜŞ

7.Gün Cumartesi : Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Roma İmparatorluğunun doğu eyaletleri başkentliği yapmış olan ve antik dünyanın en büyük kentlerinden bir olan Efes`i gezerek güne başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Odeion, Bouleterion, Yukarı Agora ve Bazilika, Prytaneion (Belediye Sarayı), Domitianus Meydanı, ,Hermes Yol Taşı, Pollio Çeşmesi, Memnius Anıtı, Herakles Kapısı, Kuretler Caddesi, Traianus Çeşmesi, Yamaç Evler, Hadrianus Tapınağı Celsus Kütüphanesi, Hamam ve Latrinler,, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Mazeus&Mithridates Kapısı, Ticaret Agorası, Mermer Cadde, Reklam Panosu, Agora, Büyük Tiyatro, Liman Caddesi gibi yerleri görerek kentten ayrılıyoruz. Selçukta vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Şirince köyüne geçiyoruz. Rehberimizn köy mimarisi ve mübadele süreci ile ilgili konularda yapacağımız anlatımlardan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman esnasında Şirincenin meşhur ev yapımı şaraplarını tadabilir ve köyün otantik dokusunu içerisinde dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Şirince köyündeki serbest zamanımızın ardından dönüş yolculuğuna başlıyor ve İzmir, Balıkesir,Bursa güzergahı üzerinden gece 23.30 sularında İstanbul`a dönüş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak, bir sonraki TATİL.COM organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. Hoşçakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Selçuk`ta serbest mönü şekilnde alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 550 km

24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti

0850 840 80 60 0312 430 40 20